Co potrzebne jest w pomieszczeniu firmowym?

Pomieszczenie firmowe to z pozoru niezbyt ważne pomieszczenie, które nie wydaje się zbyt atrakcyjnym wyborem dla złodziei. Tymczasem zawarte w firmie sprzęty czy też dane to często doskonały łup, o który mogą pokusić się większe szajki złodziejskie. Jakie elementy zabezpieczające potrzebne są w firmie? Drzwi z nowoczesnym zamkiem wydają się naturalnym wyborem. Dodatkową zaletą jest też to, gdy zamek jest podwójny i przez to jeszcze lepiej zabezpieczony.

To wpływa na to, że nawet jeśli włamywacze podejmą próbę, to są bardzo małe szanse, że zakończy się to powodzeniem. Szczelne zamki o nowoczesnej strukturze mogą zapewnić ochronę dla całej, nawet dużej firmy. Dobrym wyborem jest także sejf, gdzie będą przetrzymywane najważniejsze dokumenty i materiały. Oczywiście ciężko od każdego pracownika oczekiwać, aby każdego dnia wszystkie najważniejsze dane zgrywał na dysk przenośny i po godzinach pracy przekładał sprzęt do sejfu, ale dla prezesa jest to już jak najbardziej osiągalne.

Szczególnie, gdy dane posiadane na komputerze są delikatne, a ich wypłynięcie mogłoby spowodować duże problemy zarówno dla naszej firmy, jak i zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw, z którymi współpracujemy. Kolejna kwestia to system sygnalizacji przeciwpożarowej. W firmie pracuje mnóstwo urządzeń elektronicznych, a to może łatwo prowadzić do spięć i w rezultacie pożarów. Dlatego też prosty system szybko sygnalizujący pożarowe zagrożenie może być sprzętem na wagę złota.

http://www.hertzsystems.com/